Seo Nasıl Yapılır?

Merhaba Deep Kod ailesi bu yazımızda size basit seo ‘da dikkat edilmesi gereken kullar nelerdir bu konu hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Hatamız kusurumuz olursa af ola bulunduğumuz platform yardımlaşma topluluğudur bir birimizin hatalarını gidereceğimiz bir özgün alandır.

Başlamadan önce Seo yani arama motoru optimizasyonu yapacak arkadaşlara wordpress sistemleri tercih etmesini öneririm.

Neden WordPress kullanmalıyım ?

  •  CMS sistemler içerisinde en bilindik olan wordpress bünyesinde bulundurduğumu milyonlarca tema ile size her türden site yapmanıza olanak sağlayan bir sistemdir. Bilgisayara yeni başlamış bir birey kolaylıkla profesyonel İnternet sitesini yapabilir.
  • Birden fazla profesyonel ücretsiz eklenti ve dinamik seo uyumlu temaya sahiptir.
  • WordPress ile alakalı her şeyi bir sıkıntı durumunda her hangi bir arama motorundan bulabilirsiniz.

Nasıl bir tema seçmeliyim ?

Bir tema seçerken mutlaka dikkat etmeniz gereken husus kolay düzenlenebilinir olmasıdır. Sitenizi kesinlikle arama motoruna değil ziyaretçilere yapmalısınız. Örneğin 500 kelime yazı yazdım 10 – 15 kaliteli link bastım demekle kesinlikle 1 ‘nci sırada kalamazsınız. Sitenize giren ziyaretçi bir süre gezinmek zorundadır Google analytics gibi servislerde bulunan hemen çıkma oranları size ne demek istediğimi anlatacaktır.

Makalelerim kaç kelime olmalı ?

Bu konu şüphesiz Seo ‘da en önemli konulardan biridir eğer içeriğiniz sağlam değilse bir sıralamada kalıcı bir yer alamazsınız. En başta kullandığınız dili elinizden geldiğince iyi yazmalısınız örnek verecek olursak “yapıyom”,”ediyom” gibi kelimeler mümkün oldukça düzgün yazın. Noktalama ve virgül gibi imla kurallarına dikkat ediniz eğer bilginiz yok ise Word office imdadınıza yetişecektir. Word office ile karakter ve imla hatalarını düzeltmek için ayarı makale yazıcağım.
Makalelerinizin 300 kelimeden aşağı olmaması gerekmektedir aslında Google 400 kelime altına kızıyor ama bu güne kadar 300 kelime olarak içerik çalışması yaptığım hiç bir sitemde bir sıkıntı görmedim eğer makale akıcı ve heyecanlandırıcı bir şeyse problem olmamaktadır.

Hangi seo eklentisini kullanmalıyım ?
Seo eklentisi olarak size All in one seo eklentisini önermekteyim ücretsiz ve profesyonel anlamda işlevsel olan bu eklenti bir çok işinize yarayacaktır. Ayarlarını bir sonraki yazımda özel olarak anlatacağım zira eklentinin ayarlarını yanlış yapmak pirinç isterken bulgurdan olmaya benzemektedir.

Bir sonra ki yazımıza kadar görüşmek üzere Deep Kod Ailesi bu yazımızda dilimizden döndüğünce seo hakkında bilgiler vermeye çalıştık umarız yararlı olmuşuzdur.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.